WARSZTATY

Chcesz doświadczyć autentycznej podróży do Włoch?

Szukasz kogoś kto „uszyje na miarę” Twoje włoskie doświadczenia?

Zabiorę Cię na spacer po rzymskich targowiskach, zapoznam ze sprzedawcami, poznamy ich historie, zobaczymy gdzie Rzymianie robią zakupy, o czym się obecnie mówi, będziemy degustować typowe dania rzymskiego street food.

A może interesują Cię warsztaty kulinarne? Zrobimy zakupy na moim ulubionym targowisku a potem wspólnie ugotujemy pełny posiłek. Wszystko zakończy się długim biesiadowaniem jak we włoskim domu.

W ramach współpracy z innymi twórcami organizuję i prowadzę food tour po wybranych regionach kraju podczas których można uczestniczyć miedzy innymi w winobraniu, zbieraniu oliwek, trufli, warsztatach kulinarnych, wyrobie ceramiki. Odwiedzamy włoskich rzemieślników którzy dzielą się z nami historią swojej pracy i produktami które przygotowują lub uprawiają.

Jeżeli chcesz poznać szeroko rozumianą kulturę oliwy z oliwek to zapraszam na warsztaty analizy sensorycznej oliwy oraz oliwek stołowych. Poznasz tajniki degustacji oliwy, nauczę Cię jak rozpoznawać pozytywne i negatywne cechy oliwy, jak się tłoczy oliwę, jak czytać etykiety, jak przechowywać, gdzie kupować i jak łączyć z rożnymi potrawami. W sezonie uczestniczymy w zbieraniu oliwek które kończymy wspólnym posiłkiem z właścicielami tłoczni.

Chcesz poznać szczegóły? Napisz do mnie na everydayinitaly@gmail.comWARSZTATY 2024

We współpracy z rożnymi twórcami zapraszam na kilka warsztatów we Włoszech:


warsztaty-kulinarne