About

Everyday in Italy to moje osobiste doświadczenia,  wspomnienia, zapachy, chwile, radości, miejsca, podróże i przepisy.

Jestem Agnieszka i witam Cię na moim blogu. Mieszkam we Włoszech od ponad 20 lat i stworzyłam tutaj moją rzeczywistość, gdzie korzystam z dobrodziejstw tradycji mojej włoskiej rodziny oraz przyjaciół.

Jestem popularyzatorką włoskiej turystyki kulinarnej, degustatorką oliwy z oliwek, oliwek stołowych, badaczką włoskich targowisk i kuchni włoskiej. Prowadzę warsztaty analizy sensorycznej oliwy z oliwek, kulinarne a także food tour po wybranych regionach kraju.

Wprowadzę Cię w świat włoskiej kultury poprzez kuchnię. Będziemy doświadczać i uczestniczyć w autentycznej włoskości, razem gotować, dobierać oliwę i wina do poszczególnych potraw i wspólnie biesiadować. Zabierzesz dla siebie to co Ci skradnie serce i sprawi radość. A może nawet uda ci się coś zaszczepić do własnej rzeczywistości….

Znajdziesz tutaj dużo historii związanych z kuchnią włoską, tradycyjnymi produktami oraz codziennym życiem. Jedzenie może opowiedzieć nam wiele historii, niesie radość, spokój, pociechę, mówi skąd pochodzimy, kto nami rządził, jak kiedyś żyliśmy. Jestem biegłym obserwatorem i zbieraczem i dlatego zabiorę Cię na kulinarne wędrówki po interesujących miejscach związanych z włoską gastronomią i typowymi produktami.

Zapoznam z włoskimi rzemieślnikami, którzy otworzą drzwi do swoich pracowni,  podzielą się historią swojej pracy i zaproszą do wspólnego stołu. Zabiorę Cię na tętniące życiem włoskie targowiska, do baru na kawę i do lokalnej restauracji.

Piszę i pokazuję to co jest częścią mojej codzienności i co uważam za godne polecenia. Włochy to bardzo różnorodny kraj i każdy ma własne odczucia, wspomnienia czy skojarzenia z nim związane. Nie ma jedynej kuchni włoskiej jak i nie wszyscy Włosi są tacy sami a każdy region, prowincja czy osada ma odrębną historie, dialekt i tradycje. Dlatego daleka jestem od generalizowania a pokażę Ci jak różnorodnie piękne są Włochy.

Zajrzyj do zakładki WARSZTATY jeżeli szukasz ciekawych doświadczeń kulinarnych we Włoszech.